Президентът Владимир Путин използва ресурса на Газпром, за да надъха националистите

...
Президентът Владимир Путин използва ресурса на Газпром, за да надъха националистите
Коментари Харесай

Путин от яхта наблюдава вдигането на 3 пилона по 180 метра в Санкт Петербург с флага на Русия, СССР и Руската империя

Президентът Владимир Путин употребява ресурса на " Газпром ", с цел да надъха националистите в страната.

В Санкт Петербург се състоя доста значимо събитие. Централното събитие на 17 юни беше церемонията по издигането на историческите флагове на Руската империя, Съюз на съветските социалистически републики и националното знаме на Руската федерация.

Знамената бяха издигнати на едни от най-високите пилони в света, съобщи Нюз.бг.

Трите пилона са по 179 метра.

Путин следи събитието от яхта.

Те бяха издигнати на брега на морето наоколо до Парка на 300-годишнината на Санкт Петербург. А в Големия амфитеатър на центъра " Лахта " на сцената се изявиха Руският народен филхармоничен оркестър под диригентството на Владимир Спиваков и хорът на Санктпетербургската държавна академична шапка.

Малко след морската разходка на Владимир Путин във Финския залив трите флагове ненадейно изчезнаха. Сайтът " Фонтанка " делово отбелязва, че трите флага на 17 юни бяха показани на президента, а на 19 юни сутринта към този момент ги нямало.

Появата на трите флагове е съобразена с великите исторически дати, свързани със основаването на всяко знаме: 165 години от появяването на знамето на Руската империя, 100 години от появяването на Червеното знаме и 330 години от появяването на трикольора на Петър Велики.

Под императорското знаме са извършени великите промени на Александър II като премахването на крепостничеството. Червеното знаме става знак на Съюза на руските социалистически републики (СССР).

Руският трибагреник има още по-дълга история.

През 1693 година той става персоналното знаме на цар Петър I. На 31 януари 1705 година той издава декрет, с който подрежда на всички търговски кораби да носят бяло-синьо-червения флаг по вътрешните водни пътища, както на процедура към този момент е било при комерсиалния флот. Окончателното фиксиране на белия, синия и аления байрак за комерсиалния флот е направено в Морската харта от 1720 г.
Източник: petel.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР